УВАГА, ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ,               УВЕСЬ КОНТЕНТ ДОСТУПНИЙ ЗА ЛІЦЕНЗІЄЮ CREATIVE COMMONS ATTRIBUTION 4.0 INTERNATIONAL LICENSE.    ПРИЄМНОГО ПЕРЕГЛЯДУ ТА ГАРНИХ ВРАЖЕНЬ!

вітаємо!!!

ВІТААААЄМО!!! Закопайченко Мирослав отримує нагороду за роботу ОБЕРІГ "Повертайся живим" ДИПЛОМ за 2 місце в обласноиу конкурсі художньої творчості "Барви козацької ХОРТИЦІ".

А керівник - наша творча та креативна Ольга КОШЕЛЬ - ПОДЯКУ від центру "Грані"!

Вітаааааааааємо! Та бажаємо творчих успіхів!

аналіз методичної роботи за 1 півріччя 2023-2024 н.р.

Методична робота з вересня по грудень - про наш щодень з гумором і не тільки))))

Дякуємо учасникам освітнього процесу ЗДО комбінованого типу № 237 "Смородинка" ЗМР за роботу та співпрацю!

ПРАЦЮЄМО ЗАДЛЯ ПЕРЕМОГИ!

2023 рік нашої "Смородинки" у добрих справах, дякуємо, що брали участь у благодійних справах!

Далі буде! Бо#ДО_ПЕРЕМОГИ_РАЗОМ!

Щиро вітаємо наших педагогів учителя-логопеда Ольгу Куліш, інструктора з фізичного виховання Олену Мишковець, вихователя Олену Журову із відзначенням дипломами за участь у роботі виставки "Освіта Запорізького краю 2022"!

Бажаємо наснаги та творчості!

МИ ПИШАЄМОСЯ ВАМИ- ВИ НАЙКРАЩІ!

участь у конференції

12-18 травня 2020 року наші педагоги дистанційно працювали на VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи», м.Запоріжжя. 

Було цікаво отримати новий досвід сучасних освітніх технологій.

участь у конференції

18-19 березня 2020 року в рамках проведення ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції “Українська та іноземні мови в початкових класах: актуальні проблеми й інноваційні технології навчання” 

у м. Кам’янець-Подільський наші педагоги обмінялися практичним педагогічним досвідом з колегами. 

я+ти=ми

Під таким гаслом 02 березня було проведено заняття практичним психологом Радченко Валентиною Борисівною у рамках тижня педмайстерності.

Діти і працювали і відпочивали!

інформація щодо підвищення педагогічної кваліфікації

Знай наших!

Вихователь групи №6 нашого закладу Золотько О.Ю. брала участь у обласному фестивалі «Технологічний парк художньо-педагогічних ідей» Запорізької обласної державної адміністрації з роботою нетрадиційною технікою малювання "Червоні маки України".

За підсумками фестивалю Ольга Юріївна з яскравим палахкотінням червоних маків посіла почесне 3 місце та нагороджена грамотою!!!

Щиро вітаємо нашу мисткиню та бажаємо здоров'я, натхнення та нових творчих надбань!!!

Помилуйтеся роботою нашої майстрині!

семінар для вихователів

24 вересня у нашому закладі пройшов семінар для вихователів на тему: "Розвиток фізичних якостей у дітей дошкільного віку як дієвий засіб збереження та зміцнення здоров’я".

Вихователі звернули увагу на формування здоров'язбережувальної компетенції дітей дошкільного віку, дітей, які мають особливості освітнього розвитку.

Усі разом переглянули добірку фізичних вправ, які щодня виконують наші дітлахи, запропоновану інструктором з фізичного виховання Мишковець О.О.

Олена Олександрівна запропонувала вихователям разом виконати різноманітні традиційні та нетрадиційні види здоров'язбережувальних технологій, не забуваючи також про дихальну гімнастику.

Було цікаво, весело та корисно! Далі буде!

"МАкулатурна магія" на еко-форумі 2019

29 травня вихователь Усова Наталія Сергіївна проводила надзвичайно цікавий та захоплюючий майстер-клас "Макулатурна магія".

Діти із задоволенням підходили на локацію Хортицького ТВО і старанно чаклували над виробами.

Всі магічні задекоровані поробки-кошики відправилися у подорож по домівках щасливих дітей!

Участь у конференції

16-17 травня 2019 року в рамках проведення V Ювілейної Міжнародної науково-практичної конференції «НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» наші педагоги поділилися практичним педагогічним досвідом з колегами. 

  Сьогодні 17 травня у дітей групи № 10 розквітли дивовижні тюльпани.

Батьки допомогли своїм маленьким митцям творити цю дивовижну красу та ще й у незвичний спосіб... без пензликів, а - виделками та ватними паличками!!!

Музичний супровід створив загадкову атмосферу.

Усі були задоволені, Ви погляньте, що у нас вийшло!

РМО З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

 Сьогодні 24 квітня відбулося завершальне засідання у нашому закладі  РМО з розвитку звя'зного мовлення для вихователів молодшого дошкільного віку. На порядку денному було опрацьовано наступні питання: 

Порядок денний:

1.Тестування «Зв’язне мовлення дітей молодшого дошкільного віку».

2. Мозковий штурм «Характеристика зв’язного мовлення дитини молодшого дошкільного віку».

3. Перегляд заняття з розвитку зв’язного мовлення (за бажанням педагогів на попередньому засіданні).

4. Обговорення заняття. Обмін думками.

5. Огляд виставки літератури, посібників та ігор, направлених на розвиток зв’язного мовлення дітей молодшого дошкільного віку.

6. Вихідне опитування учасників РМО.

7. Підведення підсумків засідання та РМО за рік.

 СЛУХАЛИ:

  По першому питанню  педагоги відповіли на тестування «Розвиток зв’язного мовлення дітей молодшого дошкільного віку».

  У рамках третього питання було переглянуто заняття з розвитку зв’язного  мовлення дітей молодшого дошкільного віку, яке провела учитель-логопед Г.Ю.Цинкуш.

   Після перегляду відбулося обговорення за питаннями «Що сподобалося?», «Щоб я зробила інакше», «Що не зрозуміло», обмін думками.

   П’яте питання відбулося у вигляді виставки посібників, літератури, ігор, направлених на розвиток зв’язного  мовлення дітей молодшого дошкільного віку. Якщо у педагогів виникали питання щодо методики використання тієї чи іншої гри чи посібника, вони отримували від учителів-логопедів нашого ДНЗ розгорнуту відповідь.

   У кінці засідання були підведені підсумки засідання та роботи РМО за рік, обмін думками.

РМО З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

27 лютого у нашому закладі відбулося засідання №2 РМО з розвитку звя'зного мовлення для вихователів молодшого дошкільного віку. На порядку денному було опрацьовано наступні питання: 

1.Тестування «Граматичні еталони мовлення».

2. Мозковий штурм «Характеристика граматичного мовлення дитини молодшого дошкільного віку».

3. Перегляд заняття з формування граматичної будови мовлення.

4. Обговорення заняття. Обмін думками.

5. Огляд виставки літератури, посібників та ігор, направлених на формування граматичної будови мовлення дітей молодшого дошкільного віку.

6. Висловлювання думок, пропозицій стосовно того, яке б заняття з розвитку зв’язного мовлення дітей молодшого дошкільного віку хотіли б переглянути на наступному засіданні.

7. Підведення підсумків засідання.

Робота між засіданнями:

створення банку матеріалу для формування граматичної будови мовлення дітей молодшого дошкільного віку.

У рамках третього  питання було переглянуто заняття з формування граматичної будови мовлення дітей молодшого  дошкільного віку (Г.Ю.Цинкуш).

Після перегляду відбулося обговорення за питаннями «Що сподобалося?», «Щоб я зробила інакше», «Що не зрозуміло», обмін думками.

Присутні учителі-логопеди ДНЗ№237 консультували вихователів з питань використання та впровадження матеріалів посібників, які були на виставці, у освітній процес роботи з дітьми молодшого дошкільного віку.

В кінці засідання були підведені підсумки роботи, обмін думками. Педагоги виявили бажання на наступному засіданні РМО переглянути ще одне заняття з розвитку зв’язного мовлення дітей молодшого дошкільного віку.

По закінченню вихователям була запропонована робота між засіданнями – підібрати дидактичний матеріал: ігри та вправи для формування граматичної будови мовлення дітей молодшого  дошкільного віку.

РМО З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ молодШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

27 листопада у нас відбулося РМО з розвитку зв'язного мовлення для вихователів молодшого дошкільного віку.

На початку слухали учителя-логопеда  Л.Ф.Мітюкову, яка у міні-доповіді надала нормативно-правового забезпечення ЗДО згідно чинного законодавства.

Педагоги відповіли на питання тестування «Словник дитини молодшого дошкільного віку».

ЗУчасники РМО взяли участь у мозковому штурмі з теми: «Характеристика словникового запасу дітей молодшого дошкільного віку».

У ході засідання було переглянуто заняття зі збагачення, розширення та активізації словникового запасу дітей молодшого дошкільного віку.

Після перегляду відбулося обговорення за питаннями «Що сподобалося?», «Щоб я зробила інакше», «Що не зрозуміло», обмін думками.

Огляд виставки літератури, посібників та ігор, направлених на формування словника дітей молодшого дошкільного віку. Присутні учителі-логопеди ДНЗ№237 консультували вихователів з питань використання та впровадження матеріалів посібників, які були на виставці, у освітньо-виховний процес роботи з дітьми старшого дошкільного віку.

Наприкінці  засідання були підведені підсумки роботи, обмін думками. Педагоги виявили бажання на наступному засіданні РМО переглянути ще одне заняття з розвитку зв’язного мовлення дітей молодшого дошкільного віку.

По закінченню вихователям була запропонована робота між засіданнями – підібрати ігри та вправи для створення банку матеріалу зі збагачення, розширення та активізації словникового запасу дітей молодшого дошкільного віку.

на варті здоров'я дітей

27 вересня 2018 року інструктор з фізичного виховання Мишковець О.О. провела семінар-практикум для наших педагогів, де підібрала комплекси вправ для дітей різних вікових груп, які мають особливості мовленнєвого розвитку. Усі вправи були спрямовані на збереження і зміцнення здоров'я. Олена Олександрівна  використала та застосувала традиційні та нетрадиційні техніки сучасних здоров'язбережувальних технологій.

Педагоги самостійно спробували виконати усі запропоновані техніки.

Усі учасники отримали корисний практичний досвід, багато задоволення та приємних вражень!

знайомимося із зарубіжним досвідом

14 травня Завідувач М.В.Басиста та вихователь-методист Ю.М.Акчуріна взяли участь у межах ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи» у круглому столі на тему:«Організація системи супроводу дітей з особливостями психофізичного розвитку у закладах дошкільної освіти: зарубіжний та вітчизняний досвід» з міжнародною участю: Ганс-Дитер Даммеринг (Hans-DieterDammering), почесний доктор (Dr. h.c.), директор Інтегративного комплексу "Kinderförderwerk" (Магдебург, Німеччина) представив досвід роботи європейських освітніх установ в контексті інклюзивного підходу в закладах дошкільної освіти.

Було цікаво ознайомитися з технологією методичного, педагогічного та психологічного супроводу дітей з особливими потребами в Німеччині; було представлено структуру, форми і методи роботи організації «Кіндерфьордерверк» (Німеччина).

Захід видався змістовним та цікавим!

підвищуємо педагогічну майстерність

фандрайзингова діяльність в освітніх закладах

У межах проекту "Фандрайзингова діяльність в освітніх закладах" НМЦ Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради  вихователем-методистом ЗДО №237 Акчуріною Ю.М.  після навчання на засіданнях "Академії проектного менеджменту" у березні 2018 року було проведено тренінг з "Проектного менеджменту". 

24 квітня 2018 року діяльність вихователя-методиста Акчуріної Ю.М. було відзначено "Сертифікатом",  який вручила завідувач НМЦ Департаменту  О.В.Гусак.

Будемо працювати і надалі, впроваджуючи фандрайзинг у освітню галузь та покращуючи якість освітньо-виховного процесу закладу дошкільної освіти №237.

До нових цікавих та корисних проектів!!!

освіта запорізького краю-2018

Наші педагоги:

Костюк Н.В. - музичний керівник,

Костюкова Н.Ю. - учитель-логопед,

Золотько О.Ю. - вихователь,

Марега І.В. - вихователь 

діляться перспективним педагогічним досвідом на обласній виставці досягнень у освітній галузі.  

Пишаємося і підтримуємо наших педагогів!

Чекаємо рішення поважного журі!!!

відкриті заняття педагогів, які атестуються

У закладі дошкільної освіти №237 16 березня 2018 року у рамках тижня педмайстерності вихователь Золотько Ольга Юріївна проводила відкрите заняття з образотворчої діяльності. Ольга Юріївна презентувала перспективний педагогічний досвід з дослідження та впровадження нетрадиційних технік малювання у корекційній роботі з дітьми із заїкуватістю, зокрема, техніки батику. Вихователь докладно розповіла про особливості та переваги техніки батику, а також прісля перегляду заняття з дітьми запропонувала гостям-педагогам спробувати створити свої шедеври.

 Захід був  плідний та дуже емоційний!

 закладі дошкільної освіти №237 16 березня 2018 року у рамках тижня педмайстерності вихователь Марега Ірина Вікторівна проводила відкрите заняття на тему: «Подорож до королівства Математики». Заняття присвячене розвитку логіко-математичного мислення дітей старшого дошкільного віку із застосуванням моделювання.

Педагоги після перегляду заняття із задоволенням спробували моделювати самостійно: складали моделі, виконували завдання, створювали сінквейн.

 Зустріч була дуже захоплююча та цікава!

мандрівка у минуле рідного краю - заняття з патріотичного виховання гогун ганни володимирівни

Вихованці  групи №3 сьогодні знайомилися з минулим рідного краю.

Вихователь Ганна Володимирівна цікаво розповіла про українські традиції: символи та обереги, національні страви. Діти із задоволенням та захопленням розказували значення кольорів на віночку та рушниках. 

Учитель-логопед Костюкова Наталія Юріївна провела заняття з розвитку мовлення у групі №7 на тему: "Зима"

Учитель-логопед Костюкова Н.Ю. провела заняття з розвитку мовлення на тему: "Зима". Вихованці групи №7 виявляють впевнені знання та уміння складати опис за картиною. Учитель-логопед вміло коригує зв'язне мовлення та слідкує за правильністю вимови звуків дітьми.

Було цікаво спостерігати за динамікою переміщень у ході заняття: у лісі, з тваринами, у групі. 

І педагоги-гості, і вихованці отримали позитивні емоції та задоволення!

заняття на тему: "Автоматизація звука ч" учителя-логопеда Мітюкової Людмили Францівни

Учитель-логопед Мітюкова Л.Ф. показала індивідуальне заняття на автоматизацію звука "Ч". Цікаво було спостерігати за різноманітними методичними прийомами, які застосовує досвідчений педагог, аби досягти правильного мовлення.

Наприкінці заняття вихованець отримав сюрприз-нагороду за старанну та плідну роботу. 

Заняття у групі №9 зі знайомства з небезпечними побутовими предметами

Вихователь Денисенко Г.М. з дітьми групи №9 показали заняття на тему: "Знайомство з небезпечними предметами у побуті".

Діти щиро співчували гості - ляльці Маші - яка гралася з небезпечними предметами і поранилася. Усі разом з'ясували, чим можна бавитися, а які предмети не для забав, бо вони є небезпечними. 

Заняття у групі №6 з використанням батику – нетрадиційної техніки малювання

Вихователь Золотько Ольга Юріївна з дітьми групи№ 6 показали заняття з використання елементів батику - як однієї із нетрадиційних технік малювання.

Вихованці із задоволенням працювали, допомагали, раділи та ділилися враженням про свої роботи. 

Ольга Юріївна широко використовує та активно впроваджує новітні інноваційні технології у освітньо-виховному процесі з дітьми.

Ви тільки подивіться, які шедеври вийшли!!!